e-çözümler 

Logo İşbaşı ile kontrollü gelir-gider takibi

Teknolojinin her geçen gün gelişmesi ve şekillenmesiyle birlikte şirketler, finansal kayıtlarını çeşitli muhasebe yazılımları aracılığıyla tutmaktadır. Türkiye’nin en büyük yazılım şirketlerinden bir tanesi olan Logo Yazılım şirketinin geliştirmiş olduğu Logo İşbaşı, şirketinizin ön muhasebesini kolaylıkla tutabileceğiniz bir yazılım türüdür. Bu özel yazılımı kullanan tüm şirketler zorlu muhasebe işlemlerini kolaylaştırırken, aynı zamanda diledikleri her yerden kolayca bağlanabilirler. Sunmuş olduğu sayısız avantaj ve eşsiz hizmet sayesinde şirketinizin tüm muhasebe verileri Logo Yazılım İşbaşı ile her an elinizin altındadır.

Mikro ölçekli işletmeler için Logo İşbaşı

Dijital ortama geçiş süreciyle talebi ciddi ölçüde artan Logo İşbaşı programı, esnaf, mobilden serbest çalışan, girişimci, üretim yapan, hizmet veren, toptan ve perakende satış yapan, kısacası tüm mikro ölçekli işletmeler için son derece uygundur. Logo İşbaşı kullananlar yalnızca bilgisayar üzerinden değil, aynı zamanda iOS ve Android platformda da işlemlerini gerçekleştirebilir. Yapılması gereken tek şey, akıllı cihazın App Store ya da Google Play mağazaları aracılığı ile uygulamayı indirmektir. Böylece programı, internetin bulunduğu her alanda rahatça kullanabilirsiniz. İster cafede, ister evde, dilediğiniz her yerde telefon, tablet ya da bilgisayar aracılığı ile işlemlerinizi yapabilir, uygulamaya kolay erişim sağlayabilirsiniz. Cari hesap işlemleri, fatura işlemleri, gelir/gider takibi, kasa işlemleri, e-fatura, e-arşiv gibi birçok faaliyeti tek bir uygulama üzerinden kontrol edebilirsiniz.

İşbaşı programı, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen sesli komut özelliği ile mikro ölçekli şirketlere birçok avantaj sağlar. Sesli komut, fatura bilgilerinizi sesli olarak sisteme kaydederek tuşlarla uğraşma derdini ortadan kaldırır. Telefon, tablet ya da bilgisayar üzerinden yalnızca birkaç kelime ile fatura hazırlama ve düzenleme işlemleri gerçekleştirilebilir. Oluşturulan fatura yazıcıdan çıkarılabilir ya da e-fatura olarak müşterilere gönderilebilir. Uygulamanın eşsiz hizmetinden hemen şimdi faydalanmak istiyorsanız www.isbasi.com üzerinden üyelik işlemini başlatabilirsiniz. Ana sayfada yer alan kayıt butonunu tıklayarak açılan penceredeki üyelik bilgilerini tamamlayın. Son olarak, e-postanıza gelen aktivasyon kodunu tıklayarak hesabını aktif hale getirin ve kullanıma hemen başlayın. Logo İşbaşı eğitim gerektirmeden kullanılabilen, kolaylıkla alışabileceğiniz bir programdır. Üyelik işlemi tamamlandıktan sonra iOS ve Android platformlarında da geçerli hale gelen uygulama ile tüm işlemlerinizi dakikalar içerisinde tamamlayabilirsiniz.

35 yıllık deneyim ile 200 binden fazla firma ve yüzbinlerce kullanıcıya hitap eden Logo Yazılım, geliştirdiği bu özel program ile şirketinizin dikkat gerektiren tüm işlemlerini başarıyla tamamlamanızı sağlar. İşbaşı programının web tabanına sahip bir program olması sebebi ile hiçbir yazılım ya da donanıma ihtiyaç duymaz. Kayıt olurken belirlemiş olduğunuz e-posta adresi ve şifre ile akıllı cihazlar üzerinden kolayca giriş yapabilirsiniz. Logo Yazılım’ın sunduğu teknik destek ve yüksek güvenlik prosedürü ile programı güvenle kullanabilirsiniz. Dünya standartlarında güvenlik hizmeti sunan firma, belirli zamanlarda güncelleme yaparak kullanıcılarının tüm verilerini özenle saklar. Tüm mikro ölçekli işletmelerin ihtiyaçları karşılanırken aynı zamanda serbest meslek erbaplarına da birçok avantaj sağlayan İşbaşı uygulaması, serbest meslek makbuzu kesen tüm işletmelerin makbuz düzenlenmesine olanak verir. Makbuz şablonları tasarlanarak ihtiyaç halinde yazdırılabilir ya da online olarak müşteriye gönderilebilir. Aynı zamanda tüm yazıcılara uyum sağlayabilen İşbaşı, herhangi bir marka lazer ya da nokta vuruşlu yazıcıdan fatura çıktısı alabilmenize olanak sağlar. Sisteme üye olan fakat uzun bir süre çevrimdışı kalan kullanıcıların üyelikleri zaman aşımına uğramaz. Sisteme bir süreliğine uzak kalan tüm kullanıcılar, işlemlerine kaldıkları yerden kolayca devam edebilirler.

Mikro işletmelerin tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çözümler sunan İşbaşı programı pratiklik, verimlilik ve her yerden ulaşım imkanı sağlar. Aynı zamanda bütçe, zaman ve kağıt tasarrufu sağlamanıza olanak verir. Mikro ölçekli işletmeleri müşteriyle kolayca buluşturan İşbaşı, mobil internet kullanımının sağladığı tüm avantajları lehine çevirerek finansal işlemlerde en iyi deneyimi sunar. Tüm bilgiler ışığında, yeni başlayanların ya da başlamayı düşünenlerin sıkça merak ettiği ”Logo İşbaşı nedir?” sorusu, bu şekilde açıklanabilir.

Ön muhasebede bulut avantajı 

Hangi büyüklükte olursa olsun, her şirketin asıl amacı kar elde etmektir. Bu amacı yerine getirerek büyümek isteyen şirketlerin öncelikle gelir- gider dengesini kontrol altına alması gerekir. Özellikle mikro ölçekli şirketler için bu durum oldukça önem taşır. Hangi sektörde faaliyet gösteriyor olursa olsun, tek kişilik ya da az çalışana sahip küçük işletmelerin tüm faaliyetlerini kolayca yerine getiren uygulama, Türkiye’nin en ayrıcalıklı sistemlerinden biri olan bulut teknolojisini kullanıcılarına sunmuştur. Uygulama üzerinden gerçekleştirebileceğiniz sipariş takibi, gelir-gider takibi, çek girişleri, cari hesap takibi, kasa-banka takibi, e- fatura, e-arşiv uygulamaları ve fatura takibi gibi olmazsa olmaz işlemler, uygulamanın bulut tabanı sayesinde her alandan erişim imkanı sunar. Önceki yıllarda tek bir yerden tüm ön muhasebe işlemleri yapılırken, Logo Yazılım‘ın kullanıcılarına sunduğu üstün bulut avantajı sayesinde zaman ve mekan bağlılığı ortadan kalkmıştır. İnternete bağlanan her alanda iş takibi yapabilmenizi sağlayan bulut, akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar gibi tüm cihazlardan maksimum erişim imkanı sunar. Bulut teknolojisi sayesinde tüm fatura, makbuz işlemlerinizi dilediğiniz her alanda oluşturup, saniyeler içerisinde WhatsApp ya da e-posta ile müşteriye gönderebilirsiniz. Ayrıca fatura ve makbuzları, şirket ihtiyaçlarına göre kategorilere ayırıp kişiselleştirme imkanına sahipsiniz. Faturalar, firma unvanı, fatura tutarı ya da fatura numarası gibi seçeneklere göre listelenebilir. Böylece dilediğiniz faturaya, dilediğiniz anda kolay erişim imkanı elde edebilirsiniz. Tüm fatura işlemleri, ödeme ve tahsilat belgeleri Excel’e aktarılarak işlemler kolaylaştırılabilir. Özel olarak geliştirilmiş fatura tasarımlarının, kağıt faturalarla benzerlik göstermesi sebebi ile kullanıcıların sisteme kısa sürede alışması amaçlanmıştır. Faturaları ister müşterinin yanında ister alışveriş merkezinde, kısacası dilediğiniz her yerde kolayca oluşturabilirsiniz.

Bulut teknolojisi ile birlikte Türkiye’de çığır açan yeniliklerden bir tanesi olan sesli komut sistemi sayesinde fatura tutarı, numarası ve tarihi gibi birçok kriteri kelimelerle oluşturabilirsiniz. Serbest meslek makbuzu kesen işletmeler için de sayısız avantaj sağlayan sistem, makbuzların fatura şablonları aracılığı ile düzenlenmesine yardımcı olur. İşletme sahipleri bulut sistemi ile makbuzlarını yazdırabilir ya da diledikleri ortamdan kolayca görüntüleyebilir. Yalnızca fatura işlemleri değil, tüm müşteri ve tedarikçi işlemleri de Excel aracılığıyla Logo İşbaşı ön muhasebe programına aktarılabilir. Bu şekilde işletme performansının artması amaçlanırken, tüm işlemler düzen içerisinde takip edilir. Aynı zamanda tahsilat işlemleri, ödeme takip, borç-alacak işlemleri de cari hesap içerisinde kontrol edilebilir. Böylece tüm hesaplar kategori halinde raporlanırken, cari hesap ekstreleri ve tüm kayıtlar ilgili kişilere hızla ulaştırılır. Bir şirketin muhasebe sürecinin en verimli şekilde işlenmesi için raporlama şarttır. Şirketin satış performansı, KDV tahakkuk tutarları, şirket alışları gibi tüm bilgiler özet hale getirilerek rapora dönüştürülür. Böylece şirketin istenen tarih aralığındaki performansı değerlendirilerek uzun vadede yapılacak çalışmalar belirlenir. Şirketin büyük ya da küçük olması fark etmeksizin yapılması gereken raporlama işlemi, Logo İşbaşı’yla kolayca düzenlenir. Yalnızca verilerle değil, aynı zamanda grafiklerle de görselleştirilen raporlar sunan İşbaşı, şirketin geçmiş, gelecek ya da mevcut durumu hakkında bilgi verir.

Şirketlerin her mal alışı ya da hizmet tesliminde karşısına çıkan Katma Değer Vergisi, kısa ismi ile KDV, İşbaşı programı ile daha kolay hesaplanabilir hale gelmiştir. Logo İşbaşı KDV hesaplama ile KDV ve tevkifat işlemlerini pratik bir şekilde tamamlayabilirsiniz. KDV dahil ve KDV hariç rakamlar ile işlem yapabilir, seçmiş olduğunuz %1, %8 ve %18 gibi KDV oranlarını baz alarak fatura oluşturabilirsiniz. Tevkifat seçeneğini aktif ya da pasif hale getirerek tevkifat tutarını hesaplayabilirsiniz. Logo Yazılım tarafından geliştirilen ve Yeni Bordro Uygulaması ile entegre çalışan Logo İşbaşı maaş hesaplama ile, net/brüt maaş tutarı, engellilik durumu, kesintiler, asgari geçim indirimi (AGİ), kıdem/ihbar tazminatı, ve aylık/yıllık rapor gibi tüm bilgilerin işlenmesi sağlanır. Programın sunmuş olduğu gelir/gider ve tahsilat hareketleri ile şirketin güncelliği desteklenir. Bulut sistemi sayesinde her an elinizin altında olan verileri kategorilendirerek aradığınızı kolayca bulabilirsiniz. Aynı zamanda kasa ya da banka hesaplarındaki tüm giriş ve çıkışları kontrol ederek, dilerseniz Türk Lirası, dilerseniz de döviz olarak görüntüleyebilirsiniz.

Yeni bir sistem olan e-fatura ve e-arşiv ile dijital ortama geçiş yapabilirsiniz. Logo İşbaşı e fatura işlemlerini kolayca gerçekleştirmenizi sağlayarak müşteriye ulaştırmayı amaçlar. Tüm işlemlerin dijital ortamda yapılması sebebi ile kargo maliyetlerini minimuma indiren sistem, saniyeler içerisinde gönderim işlemini tamamlayarak zamandan tasarruf etmenize yardımcı olur. Aynı zamanda kağıt basımı, yazıcıdan çıkarılması, mürekkep ve kartuş maliyetleri de minimuma inmiş olur. Şirketin ürün stoklarının her daim el altında olmasını sağlayan İşbaşı programı, tüm alış ve satış işlemlerinde güncellenerek kullanıcıya mevcut stok bilgisini sunar. Böylece şirket, elinde kalan anlık ürün sayısı ile işlemlerini kontrol altına alabilir. Aynı şekilde ürünlerin giriş ve çıkış işlemleri de sistem üzerinden güncellenir, bulut avantajı sayesinde her yerden ulaşım sağlanır. Somut bir belgeye ihtiyaç duyduğunuz anda stok hareketlerini Excel çıktısı olarak alabilirsiniz. Logo İşbaşı’yla yapabileceğiniz tüm işlemler bulut tabanı ile çok daha verimli bir hale gelir. Şirketiniz ile ilgili yapmanız gereken her işlemi ofis sınırlamasında yapmak zorunda kalmadan, dilediğiniz her yerde kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bulut teknolojisi, kullanıcıya sunduğu ayrıcalık ve eşsiz konfor imkanını her geçen gün geliştirerek memnuniyet seviyesini arttırmayı amaçlar.

Özel menü tasarımı ile kullanım kolaylığı 

Teknolojinin ve dijital çağın hızla gelişmesi ile birlikte arayüz tasarımı, her şirket için büyük önem arz etmeye başlamıştır. İyi bir arayüz tasarımına sahip program, kullanıcının işlemlerini daha kolay ve pratik şekilde tamamlamasına yardımcı olur. Aynı zamanda şirketin mevcut durumu, uzun vadede gerçekleştirmesi gereken tüm işlemler daha kolay planlanır. Özellikle şirketlerin ön muhasebe işlemlerinde son derece önemli olan pratik menü tasarımı, tüm verilere hızlı ulaşım sağlar. Logo İşbaşı yorum yapan kullanıcıların en sevdiği özelliklerden bir tanesi de kullanıcı dostu bir arayüze sahip olmasıdır. Logo İşbaşı’nın kullanıcılarına sunmuş olduğu özel menü ve göz yormayan pratik tasarım ile sisteme kayıt olduğunuz andan itibaren tüm işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Kullanıcı dostu tasarımın sunmuş olduğu sesli komut özelliği ile her an, her yerde fatura kesmenin kolaylığını elde edebilirsiniz. Menüde bulunan hazır fatura şablonları sayesinde hiçbir tanım yapmanıza gerek kalmadan fatura kesebilir, e-posta ile tek tuşla müşterinize ulaştırabilirsiniz. Dilediğiniz her alana tek tuşla erişim sağlayan seçenekler ile tevkifat, ÖTV, KDV gibi ek vergileri anında kullanabilirsiniz. Kullanıcıların kolay erişim sağladığı akıllı fatura ile, sisteme 1 kez kaydedilen firma bilgilerine her alanda ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda, firma bilgilerinde yapılan değişikler sistem tarafından otomatik olarak kaydedilir. Her seferinde güncelleyip zaman kaybetmenize sebep olmaz. Pratik menü içerisinde bulacağınız kopyalama butonu sayesinde birbirine benzeyen faturalar, kısa bir süre içerisinde oluşturularak sizi yormaz. Programın özel tasarımı sayesinde müşterilere kesilen faturaları gün, ay, hafta ve yıl bazında görebilir, müşteri iletişim bilgileri ile birlikte kolayca takip edebilirsiniz. Ürün satışı esnasında liste fiyatlarını güncelleyebilir, alış ve satış faturalarını kaydederek ihtiyaç halinde her yerden görüntüleyebilirsiniz. İster bilgisayardan, ister akıllı cihazlardan gönderebileceğiniz e-fatura ve e-arşiv sayesinde tüm işlemlerinizi müşteri ile buluşmadan gerçekleştirebilirsiniz. Faturalara otomatik olarak atanan seri numarası ile fatura takibini kolaylaştırabilirsiniz. Karışık Excel dosyalarında kaybolmanıza gerek kalmadan tüm verileri programa atabilir, kolay menü ile istediğiniz veriyi istediğiniz kategoride sınıflandırabilirsiniz. Özel menü tasarımının sunduğu ayrıcalıklar sayesinde tüm raporlara, gelir/gider takibine ait veriler tek tuşla görüntülenebilir, şirketin mevcut konumu, gelecek planları ve kurulan stratejiler hakkında bilgi sahibi olunabilir. Özellikle mikro şirketlerin asıl amacı olan kar elde ederek büyüme, kullanıcı dostu menü tasarımı sayesinde büyük ölçüde kolaylaşır. En zorlu işlemleri bile en kolay şekilde tamamlamanızı sağlayan tasarım, kullanıcıların programa kolayca adapte olması için özel olarak tasarlanmıştır.

İşbaşı programı, teknolojinin gelişmesi, mevzuat ve kullanıcı ihtiyaçlarına göre sürekli olarak güncellenir. Programa bilgisayar üzerinden girdiğinizde herhangi güncelleme işlemi yapmadan işlemlerinizi sürdürebilirsiniz. Akıllı cihazlarda ise uygulamayı App Store ya da Google Play üzerinden güncelleyebilirsiniz. Ek olarak, akıllı cihazda otomatik güncelleme seçeneğini aktif hale getirdiğinizde, uygulama kendini otomatik olarak günceller. Böylece fazladan işlem yapmanıza gerek kalmadan uygulamayı kullanabilirsiniz.

İşletmenin verimliliğini arttırmak ve tüm işlemleri gelişmiş menü tasarımı ile kontrol altına almak için kullanabileceğiniz Logo İşbaşı ücret bilgisi, ihtiyacınız dahilinde tercih ettiğiniz pakete göre farklılık gösterir. Deneme paketinin yanı sıra programın sunduğu 3 farklı paket seçeneği aşağıdaki gibidir;

E-fatura/e-arşiv Fatura Paketi: Bu pakette sunulan özelliklerin ilki, e-faturaya geçiş danışmanlığıdır. Kimi zaman zorlanılan e-fatura kesme işlemini, alanında uzman kişilerden öğrenebilirsiniz. E-fatura süreci ve sonrasında alacağınız hizmetler, bu paket içerisinde yer alır. Paketin sunduğu avantajlardan biri de gelen e-faturaların takibidir. E-faturaları dilediğiniz her yerden görüntüleyebilir, kabul ve ret işlemlerini kolay menü tasarımı ile tek tuşla gerçekleştirebilirsiniz. Akıllı cihazların Google Play ve App Store mağazalarından indirerek dilediğiniz her alanda kullanabilirsiniz.

Ön Muhasebe Paketi: Mikro ölçekli şirketinizin tüm muhasebe işlemlerini kolayca gerçekleştirebileceğiniz program içerisinde sipariş takibi, alım-satım işlemleri, serbest meslek makbuzu, cari hesap takibi, tahsilat/ödeme işlemleri, müşteri çekleri, fatura şablonları, stok takibi, kasa/banka takibi gibi seçenekler mevcuttur. Android ve iOS işletim sistemine sahip tüm akıllı cihazlarda kullanılabilir.

E-fatura/e-arşiv Fatura Paketi ve Ön Muhasebe Paketi: Hem e-fatura/e-arşiv, hem de ön muhasebe için kullanılan tüm özelliklerin mevcut olduğu pakettir.

Hangi paketi satın alırsanız alın, Logo İşbaşı fiyatları ve sunduğu sayısız avantajlarıyla beklentileri karşılayan programlardan bir tanesidir. Eğitim almanıza gerek kalmadan, kolay menü tasarımı ile tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bulut teknolojisine sahip altyapısı ile dilediğiniz her yerde verilerinize ulaşabilir, faturaları müşterinizin yanında inceleyebilirsiniz. Özet raporlar ve görselleştirilmiş grafikler ile şirketin mevcut durumu hakkında fikir sahibi olabilir, uzun vadeli planlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Diğer platformlarda bulunan mevcut verilerin kolay aktarımı sayesinde geçiş işlemini kolayca tamamlayabilirsiniz. Logo Yazılım’ın üstün tecrübesi ve sunduğu destek hizmeti ile aklınıza takılan her soruyu sorabilir, alanında uzman kadrosunun cevapları ile işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Telif Hakkı | Kullanım Koşulları | Gizlilik | Kişisel Veriler
Logo Blog’daki güncel yayınların her hafta posta kutunuza gelmesi için bültenimize abone olabilirsiniz.
 1. Genel: Bu siteyi kullanıyor olmanız, gizlilik ve güvenlik koşullarını ve kurallarını okuduğunuz ve kabul ettiğiniz anlamına gelir. Gizlilik koşullarında öngörülen zorunlulukları yerine getiremeyeceğinizi düşünüyorsanız, bu siteyi kullanmayınız. Sitedeki bazı yerlerin kullanımı veya bu yerlerle kurulacak etkileşim hakkında özel birtakım ek hüküm ve şartlar geçerli olabilir.
 2. Gizlilik ve Güvenlik Koşullarının Takibi/Değişiklik: Logo (“Site Sahibi”), herhangi bir zamanda önceden haber vermeksizin gizlilik ve güvenlik koşullarında değişiklik yapma ya da ek koşullar getirme hakkına sahiptir. Kullanım sırasında toplanan bilgilerin niteliklerinden, nasıl kullanıldığından, bu bilgilerin üçüncü şahıslar ile hangi durumlarda paylaşıldığından ve gerekli tüm gizlilik koşullarından haberdar olunması için yapılan değişiklikler bu sayfada sunulacaktır. Site Sahibinin gizlilik koşullarında değişiklik yapma hakkı saklı olduğundan, gizlilik ve güvenlik koşullarının düzenli olarak takibi ve okunması gereklidir. Bu siteyi yapılabilecek bu tarz bir değişiklikten sonraki kullanım, gizlilik ve güvenlik koşullarındaki değişiklilerin kabul edildiği anlamını taşır.
 3. Açık Sistem: Kullanıcılar; (Kullanıcı tabiri, varsa üyeler dahil, web sitesine giren herkesi ifade eden genel bir tanım olarak kullanılmıştır.) internet ortamının güvenilir bir ortam olmadığını, internet ortamında iletişimin riskli olduğunu, kişisel bilgiler, şifreler vb. de dâhil her türlü bilginin 3. şahısların hukuka aykırı fiillerinin muhatabı olabileceğini bilmekte ve kabul etmektedir. Site Sahibi, güvenlik ve kötü niyetli hareketlerle ilgili olarak hiçbir garanti vermemektedir.
 4. Kullanıcı Bilgileri: Kullanıcı tarafından Site’ye yerleştirilen, iletilen veya Site aracılığıyla gönderilen her türlü içerikten ve kişisel bilgiden (her türlü yazı, doküman, müzik, ilan, reklâm, iletilen görüş ve düşünceler dâhil fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere, ses veya yazı veya hareketli/hareketsiz görüntü içeren her türlü içerik) Kullanıcı sorumludur. Kullanıcılar, Site’ye ilettikleri/gönderdikleri her türlü bilginin güvenilirliğini, doğruluğunu, üçüncü şahısların haklarını ihlal etmediğini, yasalara aykırı olmadığını beyan ve garanti etmiştir. Site Sahibi’nin, Kullanıcılar tarafından Site’ye konulan, diğer Kullanıcılara veya üçüncü şahıslara herhangi bir zarar veya yük getirdiğine inandığı içeriği veya mevzuata aykırı içeriği tamamen veya kısmen yayından kaldırma ya da erişimi engelleme hakkı saklıdır. Ancak bu yönde herhangi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır.
 5. Kullanıcı Adı ve Şifre: Site Sahibi bazı bölümlerin kullanımını üyelik/kayıt şartına bağlı tutabilir. Kayıt sırasında Kullanıcıya ad ve şifre verilebilir ya da kullanıcı tarafından ad ve şifre oluşturulması istenebilir. Kullanıcı adı ve şifrenin muhafazasından, yanlış ya da hukuka aykırı kullanımından ve olası tüm izinsiz kullanımlarından doğrudan kullanıcı sorumludur. Şifrenin özel rakamlar, harfler ve karakterler kullanılarak daha güvenli bir biçimde oluşturulmasından ya da bunun için gerekli değişikliklerin yapılmasından kullanıcı sorumludur. Üyelik adı ve şifre kullanılarak yapılan tüm işlemlerin sorumluluğu kullanıcıya aittir. Üye adı ve şifrenin kaybedilmesi, yetkisiz 3. şahısların eline geçmesi ya da üye güvenliğini tehdit eden bir durumla karşılaşılması halinde derhal site ve/veya Site Sahibine haber verilir.
 6. Bilgilerin Korunması: Site Sahibi, web sitesindeki tüm sayfaların güvenliği için azami gayret göstermektedir. Sitede kayıtlı bulunan verilerin gizliliğini, güvenliğini ve bütünlüğünü korumak için çok çeşitli teknik ve yönetimsel uygulamalardan yararlanılmaktadır.
 7. Üçüncü Kişilere Ait Siteler: Bu sitede, Site Sahibinin işletmediği veya işletimini kontrol etmediği, 3. şahıslar tarafından işletilen alt ve üst siteler bulunabilir ve bunlara bağlantı sağlanabilir/link/bilgi verilebilir. Site Sahibinin erişim sağlanan bu sitelere ilişkin, içerik, güvenlik, gizlilik politikaları ve iletişimin sürekli sağlanacağına dair herhangi bir garantisi ya da özel bir taahhüdü yoktur. Sorumluluk 3. kişilere ait sitelerde yazılı koşulara tabidir. Herhangi bir işlem yapılmadan önce söz konusu sitelerde yer alan güvenlik ve gizlilik koşulları okunmalıdır. Söz konusu sitelere sağlanan kişisel bilgilerden, bu sitelerden istifade edilen içerikten ve servislerden veya bu sitelerin gizlilik politika ve uygulamalarından Site Sahibi sorumlu tutulamaz.
 8. Site Yardımcı Programları: Kullanıcının sitenin bazı bölümlerinden yararlanabilmesi için yardımcı programlar kullanılması gerekebilir. Bu bölümlerden yararlanıldığı takdirde, yararlanma biçim ve kapsamıyla ilgili veriler, site veritabanına kaydedilebilir. Keza bölümlerden daha kolay yararlanabilmeniz için bazı “çerez”lerden yararlanabilir, bunlar vasıtasıyla kullanıcıya bazı bilgiler gönderebiliriz.
 9. Kişisel verilerinizle ilgili olarak verdiğiniz izin, size hizmet vermek;  hizmetlerimizin, üyelerin, üçüncü şahısların tanıtım faaliyetleri; hukuki gereklilikler vb. hallerde kullanma iznini de içermektedir.

1. www.logo.com.tr: Logo Yazılım Sanayi Ve Ticaret A.Ş.’ne (“Logo”) ait Logo’ya ait kurumsal bilgilerin sunulduğu bir web sitesidir (“Site”). Lütfen aşağıdaki koşulları okuyunuz. Siteye girmeniz Logo ile aranızda belirlenmiş aşağıda yazılı hukuki koşullara bağlıdır.

2.Genel Kullanım Koşulları: Siteyi kullanmaya başladığınız andan itibaren, bu Site ile varsa diğer ilintili sitelere ve bu Site üzerinden veya bu Site aracılığıyla sunulan ticari iletişim, ticari elektronik ileti, belirli ara yüzler ve işlevlere erişim, kullanım ve alma hakkı kazanmış olursunuz.

i.Bu siteye girmeniz, siteyi kullanmanız kullanım politikasını, koşullarını okuduğunuz ve kabul ettiğiniz anlamına gelir. Bunun için herhangi bir formda alınmış ya da oluşturulmuş “kabul beyanınız” aranmaz.

ii.Üye olmanız ya da açık kabul beyanınız gerektiği durumda “kabul ve onay” adımlarını seçerek burada yazılı kullanım koşullarını kabul etmiş sayılırsınız.

iii.Kullanım koşullarında öngörülen zorunlulukları yerine getiremeyeceğinizi ya da onay/izin koşullarını karşılayamayacağınızı düşünüyorsanız, bu siteyi kullanmayınız. Bununla birlikte, kabul beyanınızın geçerliliği için aranan yaşta değilseniz ya da kısıtlılığınız söz konusu ise kabul beyanınızın hukuken bir geçerliliği olmayacağından bu siteyi kullanmayınız.

3.Kullanım Koşullarının Takibi/Değişiklik:

Logo tarafından kullanıcılara (Kullanıcı tabiri, üyelik dahil siteye giren herkesi ifade eden genel terim olarak kullanılmıştır.) mümkün olan en iyi hizmetin verilebilmesi için site devamlı yenilenmekte ve güncellenmektedir.

Yenilik ve güncellemelere bağlı olarak sunulan bilgilerde ve içerikte değişiklik meydana gelebilecektir.

Logo herhangi bir zamanda önceden haber vermeksizin kullanma koşullarında değişiklik yapma ya da yeni/ek koşullar getirme hakkına sahiptir. Gerekli tüm kullanım koşullarından haberdar olunması için yapılan değişiklikler sitede sunulacak ve yayınlandıkları tarihte yürürlüğe girecektir. Bu tarz bir değişiklikten sonraki kullanım söz konusu değişiklilerin kabul edildiği anlamına gelir.

4.Site ve İçeriğin Kullanımı:

i.Sitede yer alan; Logo, marka, tanıtım materyali, veri dosyası, yazılı metin, bilgi, haber, görüş, tavsiye, reklam, ilan, ses, müzik, video, fotoğraf, görsel, yazılım ve benzeri içeriğin (“Site İçeriği”) bir kısmı doğrudan Logo tarafından, bir kısmı da diğer kaynaklardan sağlanarak yayınlanabilir.

ii.Logo başka web sitelerinden ya da bağlantılı sitelerden aktarılan bilgilerin, iletişimin, ticari elektronik iletilerin veya link verilen, bilgi verilen diğer web sitelerinin doğruluğunu ve güvenilirliğini taahhüt etmemekte ve hukuki hiçbir sorumluluk üstlenmemektedir. Söz konusu üçüncü şahıs web sitelerinin kullanım ve gizlilik politikalarına ve diğer uyarılarına uymak kullanıcıların yükümlülüğündedir.

iii.Sitede yer alan üçüncü şahıslara ait bilgiler ve yapılan alıntılar tanıtım amaçlıdır. Logo ve/veya bu içeriğin sahipleri, içeriği ve hizmet koşullarını haber vermeden değiştirme hakkına sahiptir.

iv.Site bakımından yaşla ilgili yasal kısıtlamalar olabilir. Kullanıcıların bu kısıtlamalara riayet etmesi gerekmektedir.

v.Kullanıcıların, aksi Logo tarafından öngörülmedikçe, site sayfalarını ya da site içeriğini kullanarak ürün ya da hizmet satma, ticari amaçlı reklâm, ilan yapma ve benzeri girişimlerde bulunma, ticaret yapma hakkı yoktur.

vi.Logo, site ve site içeriğini dilediği gibi belirleme hakkına sahip olup, siteyi reklam ve promosyonlarla birlikte sunabilir. Reklam ve promosyonların doğrudan siteyle ilgili olması zorunlu değildir. Logo reklamlara ilişkin uygulama ve tarifelerini dilediği şekilde ve zamanda önceden haber vermeksizin değiştirebilir.

vii.Site içeriğinden yararlanan kullanıcıların bu site aracılığıyla elde edeceği içeriğe bağlı riski üzerine aldığı kabul edilir.viii.Kullanım koşullarını kabul ederek siteden herhangi bir şekilde yararlanmanız halinde yapacağınız bütün işlemlerle ilgili sorumluluğu kabul etmiş bulunmaktasınız. Kullanıcı kaynağı ne olursa olsun sitede yer alan site içeriğine veya site üzerinden gerçekleştirilecek her türlü iletişime göre girişimde bulunmak ya da bulunmamak hakkına sahiptir. Bu konuda verilecek kararın hukuki sonuçları münhasıran kullanıcının kendisine aittir. Logo bu konuda herhangi bir sorumluluk üstlenmez.

ix. Logo, site üzerinden sağlanan içerik ve hizmetlerin hatalı, hukuka aykırı işlerde veya kanuna aykırı olarak kullanılması dâhil her türlü kullanım nedeniyle ortaya çıkabilecek maddi, manevi, hukuki, mali sonuçlardan, zararlardan veya kazanç kayıpları gibi dolaylı zararlardan sorumlu tutulamaz. Logo, site üzerinden erişilen kaynaklarda yer alan her türlü, görüş, bilgi, değerlendirme, yorum ve istatistikî şekil ve değerlerin doğruluğu ve yeterliliğini hiçbir şekilde garanti etmemektedir. Site üzerinden erişilen kaynaklardaki hata ve eksikliklerden, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklar, gecikme, eksiklik, yanlışlık veya veri yayınının durdurulmasından, erişilen bilgilerin kullanılması sonucunda uğranılabilecek doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kar yoksunluğundan, manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan dolayı Logo sorumlu tutulamaz. Logo önceden herhangi bir bildirime gerek olmaksızın söz konusu veri akışını durdurabilir, iptal edebilir, bilgileri değiştirebilir ve/veya ortadan kaldırabilir.

5. Kullanıcı İçeriği

i.Kullanıcı tarafından Site’ye gönderilen veya ifşa edilen, girilen her türlü bilgi, yazılı metin, görüş, görsel, fotoğraf, link ve benzeri içeriğe (“Kullanıcı İçeriği”) ilişkin işlem ve eylemlerden dolayı sorumluluk (Logo ve üçüncü şahısların uğrayacağı zarar ziyanı tazmin sorumluluğu dâhil) münhasıran kullanıcıya aittir. Logo’nun, bu yönde bir yükümlülüğü olmaksızın, kullanıcılar tarafından Site’ye konulan, gönderilen Kullanıcı İçeriğini, ön elemeye tutma, inceleme, tamamen veya kısmen kapsamdan, yayından kaldırma ya da bu içeriğe erişimi engelleme hakkı saklıdır.

ii.Kullanıcı, ekleyeceği Kullanıcı İçeriği üzerinden kazanç temin etmeyeceğini ve ticari faaliyetlerde bulunmamayı kabul ve taahhüt etmektedir.

iii.Kullanıcılar tarafından Site’ye gönderilen, iletilen, kullanılan, oluşturulan ya da Site aracılığıyla üçüncü şahıslara iletilen her türlü Kullanıcı İçeriğinin gizlilik niteliğinin ortadan kalktığı ve herhangi bir fikri ve sınaî hakkı/telif/lisans hakkını içermediği kabul edilir. Kullanıcılar gizli ya da üzerinde fikri ve sınaî mülkiyet hakkı olduğu düşünülen herhangi bir içerik oluşturup hesabına eklediğinde bu içeriğin “hukuki bir ayıp” içermediği ve bunları dijital iletim suretiyle yayınlama hakkı olduğu kabul edilir. Aksi halde tüm sorumluluk Kullanıcıya aittir.

iv.Kullanıcı, Site’ye yüklemiş veya herhangi bir yolla paylaşmış olduğu Kullanıcı İçeriği’nin Logo’nun belirleyeceği tanıtım, logo veya benzeri içeriği ihtiva edecek/bulunduracak şekilde ve hak sahipliğine veya ifşa edene dair herhangi bir açıklama ya da işaret taşımaksızın Logo ve/veya diğer kullanıcılar tarafından kullanılabileceğini; üçüncü şahıslarla paylaşılabileceğini veya başka web sitelerine yüklenebileceğini, link verilebileceğini; üçüncü şahıslar tarafından üyelik şartı olmadan görüntülenebileceğini kabul etmiştir. Logo, Kullanıcı İçeriğini ticarete konu edebilir, bunlar üzerinde herhangi bir yolla gelir elde edebilir. Kullanıcı, Kullanıcı İçeriğinin, Logo tarafından kullanımına koşulsuz izin verdiğini kabul ve beyan etmiştir.

6.Garanti Olmaması:

Bu site kullanıcıların istifadesine olduğu gibi sunulmakta olup, yasalar tarafından izin verilen en geniş şekliyle, yazılı ya da sözlü özel ya da genel herhangi bir garanti içermemektedir.

Logo, bu sitede yer alan işlev ve içeriğin güvenli ve hatasız olduğu, kusurların giderileceği ya da bu sitenin hizmete sunulmasında kullanılan sunucu ile beraber sitenin kendisinin ya da 3. şahıslara ait alt ve üst sitelerin/linklerin virüs ya da başka zararlı içerik taşımadığı garantisini vermez.

Logo, site ve sağlanan içeriğin; tüm beklenti, amaç ve özel ihtiyaçları karşılayacağı, kesintisiz ve yeterli kalitede olacağı yönünde açık ya da zımni bir taahhüt vermemektedir. Logo, site veya site İçeriği nedeniyle; kar kaybı gibi sonuç olarak ortaya çıkan zararlardan, netice zararlarından veya dolaylı zararlardan dolayı üye veya Kullanıcılara karşı hiçbir sorumluluk üstlenmemektedir.Logo, önceden haber vermeksizin site yayına kısmen veya tamamen son verme, kapatma, sitede yer alan bütün içeriği, görsel tasarımı ve benzeri unsurları kısmen ya da tamamen değiştirme, kullanım dışı bırakma veya ücretli hale getirme hakkını saklı tutar.

7.Alt ve Üst Linkler: Bu sitede, Logo’nun sahibi olmadığı ve işletimini kontrol etmediği, 3. şahıslar tarafından işletilen alt ve üst siteler bulunabilir ve bunlara bağlantı sağlanabilir, link/bilgi verilebilir. Logo’nun erişim sağlanan bu sitelere ilişkin, içerik, uygunluk, güvenlik, gizlilik politikaları ve iletişimin sürekli sağlanacağına dair herhangi bir garantisi ya da özel bir taahhüdü yoktur. Söz konusu sitelere sağlanan kişisel verilerden, bu sitelerden istifade edilen içerikten ve hizmetlerden ve bu sitelerin gizlilik politika ve uygulamalarından Logo sorumlu tutulamaz.

8.Üyelik Koşulları: 

 1. Kayıt: Logo bazı bölümlerin kullanımını üyelik/kayıt şartına bağlı tutabilir, farklı üyelik kategorileri düzenleyebilir, var olan kategorileri değiştirebilir. Kayıt sırasında bazı kimlik ve iletişim bilgileri istenebilir.
 2. Üye Adı ve Şifre: Üye’ ye ad ve şifre verilir veya üye tarafından oluşturulur.
 3. Kayıt sırasında girilen, site ve içeriğe yerleştirilen, iletilen veya bu site aracılığıyla gönderilen her türlü;  (i) kimlik bilgisi, (ii) iletişim bilgisinden üye sorumludur. Kayıt için verilen kimlik ve iletişim bilgilerinin güncel, doğru ve güvenilir olduğu kabul edilir.  Kullanıcı adı ve şifrenin saklanması üyenin sorumluluğundadır.
 4. Kullanıcı adı ve şifrenin hatalı, hukuka aykırı ya da izinsiz kullanımına bağlı olarak Logo bir sorumluluk kabul etmez. İzinsiz ve yetkisiz kullanım hallerinde Logo'ya da 3. şahısların uğrayacağı zarar ziyandan buna sebebiyet veren üye sorumludur. 
 5. Üyelik hesabı üzerinden yapılan işlemlerin tüm sorumluluğu üyeye aittir.
 6. Üyeler, siteye iletilen veya bu site aracılığıyla gönderilen her türlü bilginin güvenilirliğini, doğruluğunu, yanıltıcı olmadığını, 3. şahısların haklarını ihlal etmediğini, yasalara aykırı olmadığını, iyi niyetle sunulduğunu ve söz konusu bilgilerin postalanma veya iletim hakkına sahip olunduğu kabul ve garanti etmiş sayılır.
 7. Üye, kullanıcı adı ve şifrenin izinsiz olarak kullanıldığı ya da ele geçirilme teşebbüsünde bulunulduğunu öğrenir öğrenmez gerekli tedbirleri almakla ve Logo’ya haber vermekle yükümlüdür.

9. Ticari İletişim: Üye veya kullanıcılar; Logo veya Logo’nun sahibi olmadığı ve işletimini kontrol etmediği, 3. şahıslar tarafından işletilen web sitelerinden, elektronik ileti veya ticari elektronik ileti gönderilebileceğini, ticari nitelikte olsun ya da olmasın her türlü elektronik iletişim aracılığıyla gönderilecek elektronik iletinin gönderimine önceden izin/onay verdiğini beyan ve kabul etmiştir. Üye, dilediği zaman vermiş olduğu bu izni/onayı iptal etme ve ticari nitelikteki elektronik iletileri reddetme hakkına sahiptir. Ret talepleri Logo tarafından en geç 3 iş günü içinde işleme alınır. Ret yolları göndericinin Logo olduğu iletilerde gösterilir.

10.Ziyaret Bilgilerinin Toplanması: Site ziyaret edildiğinde web sunucuları sitenin ziyaretçi bilgisayarıyla haberleşmesini sağlamak üzere otomatik olarak bilgi toplamaya başlar. Bunun yanı sıra sitede yapılan ziyaret sayısı, ziyaretçilerin sitenin hangi bölümünü tercih ettikleri, IP adresleri, domain tipi, tarayıcı tipi tarih ve saat gibi bilgileri ve web sitesi üzerindeki dolaşım izlenmekte, denetlenmekte ve saklanmaktadır. Sitenin kullanılması, belirtilen bilgilerin toplanması, işlenmesi ve saklanması konusunda kullanıcının Logo’ya izin verdiği anlamına gelir.

11. Kişisel Veriler: Kullanıcıların Site’ye sunduğu/kaydettiği veya Site tarafından bu Kullanım Koşulları’na uygun olarak otomatik olarak ya da çerezler aracılığıyla toplanan kişisel verileri, yürürlükteki hukuka tabi olacaktır. Bu bilgiler Siteye erişimin sağlanması, üye girişi, Site güvenliğinin temin edilmesi, kullanıcı alışkanlık, beğeni ve tercihlerinin analizi, istatistik oluşturulması, iletişim, pazarlama, duyuru yapılması gibi amaçlar veya Üye’nin açık rızasının alındığı sair amaçlarla, mevzuata ve Kişisel Veri Politikası’na uygun olarak kullanılabilir, işlenebilir, saklanabilir, yurt içindeki veya dışındaki üçüncü şahıslarla bu amaçlar doğrultusunda paylaşılabilir ve Logo’nun faaliyet alanıyla ilgili olarak reklam, pazarlama, bildirim ve benzeri faaliyetler kapsamında kullanılabilir. Logo bu kapsamda, site aktivite bilgilerinden, erişim araçları ve browser bilgilerinden de yararlanma hakkına sahiptir.

Kullanıcıların, Site üzerinden diğer üye ve/veya kullanıcıların kişisel verilerini toplaması, kaydetmesi, işlemesi veya Site veri tabanını kullanması, kopyalaması, çoğaltması yasaktır.

Kullanıcılar, Kişisel Veriler ve verilerinin işlenmesine ilişkin hakları ile ilgili ayrıntılı bilgiye Site’de yayınlanan Aydınlatma Metni ve Kişisel Veri Politikası’ndan ulaşabilirler.

12.Müdahale Yasağı: Sitenin güvenliğini ihlal etmek ya da ihlale teşebbüs etmek yasaktır. Bu tarz ihlallere teşebbüs edenler hakkında hukuki ve cezai işlem uygulanabilir ve dava açılabilir. Herhangi bir ihlal iddiası Logo tarafından soruşturulacak ve yasa dışı bir ihlal olduğundan şüphelenildiği takdirde ilgili yasal kurumlara başvurulacak/işbirliğine gidilecektir. Bu madde de belirtilen eylemlerin gerçekleştirildiğinin tespit edilmesi halinde ilgili kişi ve kullanıcıların siteye erişimi sonlandırılır, varsa üyelikleri iptal edilir. İhlali gerçekleştiren kişi veya kişiler, yasalar uyarınca, hakkı ihlal edilen kişi ve/veya Logo’ya karşı mali, hukuki ve cezai anlamda sorumludur.

13.Kullanım Koşullarını İhlal: Logo sitede yer alan “Web Sitesi Kullanım Koşulları’na uyulmaması ya da kuralları ihlal etme girişiminde bulunulması durumunda, ihlal tam olarak gerçekleşsin ya da gerçekleşmesin, sistemde mevcut bilgileri reddetme, içerikten çıkarma, silme hakkıyla birlikte önceden haber vermeksizin kullanıcıların siteye erişimini askıya alma, sonlandırma, varsa üyeliğini iptal etme hakkını (zorunlu olmamakla birlikte) saklı tutar. Koşulların Kullanıcı adına hareket eden üçüncü bir kişi tarafından dolaylı ihlali ya da ihlal girişimi olması durumu için de geçerlidir. Logo’nun burada yazılı herhangi bir hukuki hakkı ya da tedbiri kullanmaması ya da uygulamaması, Logo’nun bu Kullanım Koşulları’nda belirtilen veya yasadan doğan haklarından vazgeçtiği ya da ihlali kabul ettiği anlamına gelmez.

14.Site Politikaları:

i.Suç Konusu Fiiller: Kullanıcılar, i) gerek uluslar arası alanda gerekse yerel mevzuat kapsamında suç olan ii) Avrupa Birliği’nin ilgili tüzük ve direktiflerine aykırı hiçbir davranışta bulunmamakla yükümlüdürler.

ii.Yasak Davranışlar: Kullanıcılar, site sunucusuna belirli bir zaman diliminde, bir insanın gönderme kapasitesinin üstünde daha çok mesaj gönderen yazılımları çalıştırmamayı ve kullanmamayı kabul ve taahhüt etmişlerdir.

15.Sona Erme: Kullanıcı, ayrı bir sözleşmede ya da site içeriğinde düzenleme olmadığı sürece, dilediği zamanda herhangi bir kısıtlamaya tabi olmaksızın ve bildirimde bulunmaksızın, Sitenin kullanımına ve varsa üyeliğine son verebilir. Sitede öngörülmesi halinde üyeliğinin sonlandırılmasıyla ilgili adımların takip edilmesi zorunludur. Logo da; (i) kullanıcının burada yazılı ya da Logo tarafından belirlenmiş koşulları veya politikaları ihlal etmesi halinde, (ii) kullanıcının yasal kısıtlamalar nedeniyle kullanım hakkı olmadığı takdirde, (iii) mevzuat veya idari düzenleyici kuruluşların kararları uyarınca (iv) yasal düzenlemeler ya da mücbir sebeplere bağlı olarak siteye erişim imkânının ortadan kalkması halinde, (v) Logo’nun takdirine bağlı olarak site yayınının askıya alınması, durdurulması, son verilmesi ya da benzeri nedenlerle, herhangi bir bildirimde bulunmaksızın üyeliği iptal edebilir, kullanımı engelleyebilir ya da son verebilir.

16.Kayıtlar: Sitenin kullanımından doğabilecek itilaflarda Logo’nun defter ve iletişim logları dahil her türlü elektronik ve ticari kayıtlarıyla Logo tarafından kullanıcılara yapılan e-posta, faks bildirimleri kesin ve münhasır delil teşkil eder.

17.Dil: Web Sitesi, “Kullanım Koşulları” ve “Gizlilik ve Güvenlik Koşulları”nın Türkçe ve yabancı dildeki versiyonları arasında bir uyumsuzluk olduğu takdirde, Türkçe versiyon geçerli kabul edilir.

18.Tebligat Sözleşmesi: Logo tarafından, kullanıcıların, site’de yer alan iletişim bilgilerine yapılacak e-posta veya faks tebliğlerinin, geçerli tebligatla aynı hukuki sonuçları doğuracağı kabul edilmiştir.

19.Uygulanacak Hükümler: Sitenin kullanımıyla ilgili çıkabilecek ihtilaflarda Türkiye Cumhuriyeti Kanunları uygulanır. Türkiye Cumhuriyeti dışında ikamet eden ve Siteye Türkiye Cumhuriyeti dışından bağlanan Kullanıcılar da, Site’nin kullanımıyla ilgili çıkabilecek ihtilaflarda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarının geçerli olduğunu kabul etmekte ve uygulanabilecek diğer tüm ülke düzenlemelerinden doğan haklarından feragat etmektedirler.

20.Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri: Site ve kullanım koşullarına ilişkin doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde İstanbul (Merkez) Mahkemeleri ile İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.

21.Bilgi ve İletişim: www.Logo.com.tr web sitesinin kullanım koşullarına ilişkin sorularınız için [email protected] adresine yazarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Yukarı